Jsi milován

Jsi milován

A my jsme uvěřili a poznali lásku, kterou Bůh má k nám. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, zůstává v Bohu a Bůh v něm. (1. Janova 4,16)

Bůh nás stvořil pro lásku. Milovat a být milován, to jsou dvě hlavní věci, kvůli nimž život stojí za to. Láska dává životu smysl a význam. Pokud ale dovolíme, aby nás hřích, neodpuštění a minulost oddělily od Boží lásky, budeme hladoví a nešťastní.

Mnoho lidí není schopno udržet si zdravé a dlouhodobé vztahy, protože buď neumějí přijímat lásku, nebo kladou přehnané požadavky na druhé a očekávají od nich to, co je schopen dát jenom Bůh. Výsledná frustrace může často vést k rozpadu manželství nebo konci přátelství.

Bible nás učí, že Bůh nás dokonale a bezpodmínečně miluje. Jeho dokonalá láska k nám není založena na naší dokonalosti. Bůh nás miluje, protože se pro to rozhodl! Bůh je láska (viz 1. Janova 4,8). Láska je to, kým on je. Bůh miluje bez přestání. Tvým úkolem je jeho lásku přijmout a prožít každý den v důvěře, že jeho láska je to, co dává životu smysl.


Zjevení dokonalé Boží lásky může změnit tvůj život a tvou cestu s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon