Kdo Je Naším Skutečným Nepřítelem?

Neboť náš zápas není proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech. Efezským 6,12

Čelíte obtížným situacím? Potřebujete zaopatření v určité situaci a nevíte, odkud by mohla přijít pomoc? Mnozí křesťané musí čelit skutečným nesnázím. Někteří ztratí práci nebo jiné zaopatření. Jiní mají vážné zdravotní problémy a neustálé starosti, jak budou moci zaplatit návštěvu lékaře a potřebné léky. Kromě toho samozřejmě potřebují také bydlení, jídlo a oblečení.

Ve světe je tolik věcí, které nás ohrožují. Náš největší nepřítel – strach – však není „tam venku“.

V listu Efezským 6,12 je řečeno, že náš zápas není proti krvi a tělu, nýbrž proti nepříteli naší duše. Nesmíme se nechat zmást, kdo je naším hlavním nepřítelem ve všech bitvách.

Naštěstí je náš neviditelný Bůh více než schopný poradit si s neviditelným nepřítelem. Pochopíme-li, jak hluboká je Boží bezpodmínečná láska k nám, uvědomíme si, že se Bůh postará o vše, co nás trápí.

Nemusíte se bát neviditelného nepřítele. Důvěřujte Bohu, který je schopen zvítězit nad neviditelnými mocnostmi temnoty.


Můžete se začít modlit

„Bože, nechci zapomenout, kdo je mým skutečným nepřítelem. Toužím být vždy přesvědčen, že Ty jsi všemocný. Uvědomuji si, že si neumím poradit se všemi útoky nepřítele, jsem si však jistý, že pro Tebe to není žádný problém.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon