Když ho nejvíc potřebuješ

Když ho nejvíc potřebuješ

Důvěřuj Hospodinu celým svým srdcem, nespoléhej se na svoji rozumnost. Poznávej ho na všech svých cestách, a on napřímí tvé stezky. (Přísloví 3,5–6)

Mnohokrát říkáme, že důvěřujeme Bohu, ale uvnitř máme hluboce zakořeněné obavy a bojíme se, že nás Bůh v klíčovém okamžiku nebude schopen zachránit. Důsledkem toho se mylně domníváme, že když o svém problému budeme dostatečně přemýšlet, budeme se o sebe schopni postarat v případě, že by Bůh náhodou nezasáhl.

Problémem tohoto postoje je, že nás přibližuje k našim problémům, a ne k Bohu. Jakmile ale uvěříme, že má Bůh vše pod kontrolou a že si poradí s jakoukoli situací, přiblížíme se k němu a naše problémy najednou nebudou vypadat tak znepokojivě.

Důvěra v Boha nás ochrání před zbytečným rozumováním a hledáním odpovědí na otázky, kterým nerozumíme. Když stojíš tváří v tvář těžkostem, neposlouchej ten neobytný hlas uvnitř, který stále opakuje: „Co s tím budeš dělat? Jak to chceš řešit?” Vzpomeň si, že můžeš důvěřovat Bohu a on ti ukáže, jak reagovat …pokud je nutné, abys vůbec nějak reagoval.


Nevzrušuj se a věz, že Bůh bude bojovat za tebe. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon