Kotva naděje

Máme ji jako kotvu duše, bezpečnou a pevnou, která vchází až do vnitřku za oponu… Židům 6,19

Všichni v životě někdy procházíme těžkým obdobím. Jsme jako loď v bouři a potřebujeme pomoc, abychom si udrželi rovnováhu. Lodě mají kotvu, která je drží na místě. Bible říká, že kotvou naší duše je naděje.

Když svou naději plně zakotvíme v Bohu a Jeho Slovu, budeme sice možná někdy pociťovat vítr a vlny, ty s námi ale nebudou moci pohnout.

Díky naději můžeme v bouři vidět věci takové, jaké jsou, a můžeme mít jistotu, že přichází něco lepšího. Proto je naděje velmi mocným a důležitým nástrojem, který všichni potřebujeme, obzvláště v dobách nesnází. Ve skutečnosti věřím, že naděje je základem, na němž je postavena naše víra.

Nikdo, dokonce ani Bůh, nám nemůže slíbit, že se nikdy nesetkáme se zklamáním či nesnázemi. Důležité je, abychom nikdy neztratili naději. Pokud si udržíme pozitivní postoj a nevzdáme se naděje, kterou máme v Kristu, pak uvidíme působení zázračné Boží moci.

Modlitba

„Bože, v Tebe vkládám svou důvěru. Víra v Tebe a očekávání velkých věcí, které učiníš v mém životě, jsou mou kotvou v období zkoušek.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon