Krása závislosti na Bohu

Krása závislosti na Bohu

Já jsem ta vinná réva, vy jste ratolesti. Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese hojné ovoce; neboť beze mne nemůžete činit nic. (Jan 15,5)

Bývala jsem velmi nezávislou osobou. Poté, co jsem ale začala žít s Bohem, promluvil ke mně slovy z Janova evangelia 15,5. Když přijmeme Boží moc, budeme prožívat úplnou závislost na něm. Víra spočívá v tom, že se zcela opřeme o Boha a důvěřujeme jeho moci, moudrosti a dobrotivosti.

Máme se o něj opírat, spoléhat na něj a být na něm zcela závislí. Tím se zbavíme veškeré tíhy, protože ji předáme jemu. Bez Boží pomoci nemůžeme svůj život nijak změnit. Nemůžeme změnit sami sebe, svého partnera, rodinu, přátele ani okolnosti. Bez něj skutečně nemůžeme učinit nic.

Když nedovolíme Bohu, aby byl Bohem, ztratíme pokoj a radost. Někdy se snažíme přijít na věci, na něž naše mysl jednoduše nemá kapacitu. Pro Boha nic není příliš těžké nebo příliš velké, pro nás je ale mnoho věcí příliš obtížných. Když se necháme vést Duchem svatým a poprosíme o Boží pomoc, budeme moct přijít na místo odpočinku, kde pochopíme, že Bůh má všechny odpovědi, které potřebujeme, a že mu můžeme plně důvěřovat!


Je tak osvobozující říct: Pane, nevím, co mám dělat, a i kdybych to věděl, sám bych to stejně nedokázal. Mé oči jsou však upřeny na tebe. Budu čekat a dívat se, jak to všechno vyřešíš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon