Měj své touhy pod kontrolou

Měj své touhy pod kontrolou

Panovníku, před tebou jsou všechny mé tužby, mé vzdychání není před tebou skryto. (Žalm 38,10)

Bůh ve svém Slově říká, že pokud se budeme radovat v něm, naplní prosby našeho srdce (viz Žalm 37,4). To se mi moc líbí. Mnoho let jsem byla nespokojená, protože jsem se snažila sama dosáhnout věcí, po nichž jsem toužila. Někdy usilujeme o určité věci, a přitom zapomeneme na Boha a přestaneme se radovat z toho, jak ho stále více poznáváme. Právě toto se mi stalo před mnoha lety. Toužila jsem sloužit v církvi a myslela jsem si, že sloužit Bohu je tou nejdůležitější věcí na světě. Potřebovala jsem se naučit, že nejpodstatnější ze všeho je Bůh sám.

Udržuješ své touhy v rovnováze a raduješ se především v Bohu? Pokud ne, můžeš to snadno změnit, když si uvědomíš, co je skutečně důležité. Odevzdej všechny své touhy Bohu přesně tak, jak tě k tomu pobízí dnešní verš. Důvěřuj mu, že tě ochrání před každou věcí, která není součástí jeho dokonalé vůle.

Ne každá touha je od Boha, a proto nemůže být každá touha, kterou máš, splněna. Můžeš ale Bohu důvěřovat, že splní ty, které jsou k tvému dobru. On chce, abys věděl, že když ho o něco požádáš a nedostaneš to, může to být tím, že pro tebe má v plánu něco mnohem lepšího. Takže se uvolni, raduj se v Bohu a dovol mu, aby se postaral o všechny tvé potřeby.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Boží plán pro tebe je mnohem lepší než tvůj vlastní plán.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon