Následujte Boží moudrost, ne své vlastní pocity

Vždyť moudrost dává Hospodin a z jeho úst pochází poznání a rozumnost. Přísloví 2,6

Život není žádná legrace, když se necháme vést vlastními pocity. Ty se totiž dokážou ze dne na den, z hodiny na hodinu, a dokonce i během okamžiku změnit. Nezřídka nám lžou, zkrátka jim nemůžeme důvěřovat.

Jako Kristovi následovníci se můžeme rozhodnout nezaměstnávat se negativními pocity a založit svůj život na pravdě a moudrosti. Dovolte mi uvést několik příkladů:

Možná jste mezi lidmi a máte pocit, že všichni mluví jen o vás. To neznamená, že to tak je. Možná si myslíte, že vám nikdo nerozumí. Je možné, že to ale vůbec není pravda. Můžete se cítit nepochopeni, nedoceněni nebo dokonce zneužiti, možná to tak ale není a jsou to jen vaše pocity.

Musíme se stát zralými, ukázněnými lidmi, kteří budou odhodláni žít v Duchu. Chce to vytrvalý postoj vůle a rozhodnutí jednat Božím způsobem, a ne svým vlastním.

I když někdy cítíme, jak na nás útočí negativní pocity, nesmíme dovolit, aby ovládly a zničily náš život. Místo toho můžeme následovat pravdu a moudrost od Boha, Jeho poznání a porozumění.


Můžete se začít modlit

„Bože, mé pocity často nesouhlasí s Tvou moudrostí a snaží se mě oklamat. Nedovolím jim ale ovládat můj život. Veď mě svou pravdou, abych mohl zůstat blízko Tebe a nenechal se zmítat proměnlivými pocity.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon