Změňte svou definici modlitby

Neustále se modlete. 1. Tesalonickým 5,17

Slyšeli jste již někdy verš, který říká: „Neustále se modlete“? Mnohým se to zdá příliš náročné a nemožné. Jak by přeci někdo mohl po celé dny klečet se skloněnou hlavou a modlit se?

Nejprve si musíme upřesnit praktičtější definici modlitby. Často si myslíme, že je modlitba zvláštním procesem, který se uskuteční, když jsme sami a zcela se oddělíme od okolního světa.

Uvědomujete si ale, že i to, když své myšlenky nasměrujete k Bohu, je tichou modlitbou? Ano, je to tak! Modlitba je komunikace s Bohem. Proto, když v Bibli čteme, že se máme neustále modlit, znamená to, že máme neustále zůstávat otevření pro komunikaci s Bohem. Může to být účast na dvouhodinovém modlitebním setkání nebo něco tak jednoduchého, jako uvědomovat si Boží přítomnost po celý den.

Bůh nám nedal modlitbu jako něco složitého. Jeho záměrem bylo, aby se modlitba stala pevnou součástí našeho každodenního života. Změňte tedy svůj pohled na modlitbu a prožijte tu radost, která pramení z neustálé komunikace s milujícím Bohem.


Můžete se začít modlit

„Bože, pomoz mi změnit můj pohled na modlitbu. Ukazuj mi způsoby, jak s Tebou mohu po celý den komunikovat. Děkuji Ti, že Tvá přítomnost zůstává stále se mnou.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon