Milost být Božími velvyslanci

Milost být Božími velvyslanci

Jsme tedy Kristovi vyslanci a Bůh jako by vás skrze nás vyzýval. Na místě Kristově prosíme: Smiřte se s Bohem. (2. Korintským 5,20)

Jednou jsem četla o jednom slavném Božím služebníkovi a jeho velké víře a dotklo se mě, jak úžasné věci ve své službě dělal. Pomyslela jsem: Pane, vím, že jsem povolána, ale tohle bych nikdy nedokázala. Okamžitě jsem začala vnímat, jak Pán promlouvá k mému srdci a odpovídá mi otázkou: „Proč ne? Copak nejsi stejný nedokonalý smrtelník jako všichni ostatní?“

Víte, často to chápeme obráceně. Myslíme si, že Bůh hledá lidi, kteří „mají všech pět pohromadě“. To ale není pravda. Boží slovo říká, že Bůh si ve své milosti a přízni vybírá to, co je u světa slabé a bláznivé, aby zahanbil moudré (viz 1. Korintským 1,27). Hledá ty, kdo se pokoří a dovolí mu, aby jejich prostřednictvím konal svou vůli.

Pokud budeš dávat pozor, abys nezpychl, bude tě Pán moct použít stejně jako všechny ostatní velké muže a ženy víry. Nevybírá si nás proto, že jsme schopní, ale jednoduše proto, že se mu dáme k dispozici. I to je součástí Boží milosti a přízně, kterou na nás vylil, když nás vybral jako Kristovy vyslance.


Bůh chce, abys měl sen pro svůj život. A chce, abys ho uskutečňoval jeho milostí, a přitom vždy věřil a důvěřoval Bohu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon