Odložte masku

A my všichni, spatřujíce s odhalenou tváří Pánovu slávu jako v zrcadle, jsme proměňováni v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha. 2. Korintským 3,18

Často jednáme navenek určitým způsobem, uvnitř si však myslíme něco úplně jiného. Uvědomujeme si, že jsme nedokonalí, máme chyby a různé obavy, a myslíme si, že jsme kvůli tomu pro druhé méně sympatičtí a žádaní. Tak své nedokonalosti raději před lidmi skrýváme a používáme různé masky.

Nebezpečím masek je skutečnost, že ukazujeme něco, co není pravda. Druzí vlastně vidí lež. Nejsme tím, kým jsme se narodili a skrýváme svou identitu. Vnější vzhled je možné upravit; to, kým jsme v hloubi srdce, však ne. Jedině Bůh může proměnit naše srdce.

Musíme si uvědomit, že nás Bůh již nyní miluje takové, jací jsme. Jeho láska k nám nikdy nevyhasne.

A dobrých zpráv je ještě více. V 2. Korintským 3,18 čteme, že nás Bůh proměňuje, abychom byli podobní Jemu. Nedostatky, které se snažíme skrýt, On napraví.

Můžete Mu natolik důvěřovat, že odložíte svou masku. Zjistíte, stejně jako já, že vás Bůh krok za krokem proměňuje a přetváří k obrazu vašeho Pána.


Můžete se začít modlit

„Pane, uvědomuji si, že často používám masky, abych se zalíbil druhým a cítil se přijatý. Dnes se rozhoduji hledat přijetí v Tobě. Zahrnuj mě svou láskou a nadále proměňuj ke svému obrazu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon