Moudrost nás volá

Na vrchu výšin, podél cest, na křižovatce postává; u bran, při vstupu do města, u vchodu do bran křičí. Přísloví 8,2–3

Na své životním cestě se musíme často rozhodovat. Vždy znovu se dostaneme do problémů, založíme-li svá rozhodnutí na tom, co si myslíme, nebo co momentálně chceme.

Bůh chce, abychom se rozhodovali moudře. Věřím, že moudrost znamená, rozhodnout se nyní pro něco, co se nám vyplatí třeba až za čas.

V knize Přísloví čteme, že nás moudrost volá. Máme žít v Boží moudrosti a vědět, že dnešní rozhodnutí mají vliv na naši budoucnost. Mnoho lidí si život nemůže nikdy užít, protože stále jenom řeší situace, které jsou důsledkem nedostatku moudrosti.

Není dobré jednat sobecky a doufat, že se věci nějakým způsobem vyřeší. Moudrost neriskuje, místo toho investuje do budoucnosti. Moudrost se nespokojí s momentálním uspokojením. Místo toho následuje Boha na cestě za lepší budoucností.

Jak je to s vámi? Žijete moudře? Pokud nemáte moudrost, existuje dobrá zpráva. Moudrost vás volá. Bůh je ochoten darovat vám svou moudrost, proste Jej o ni a rozhodněte se, že budete investovat do zbožné budoucnosti.

Můžete se začít modlit

„Bože, chci si svůj život užít, a nejen řešit problémy, které jsou důsledkem nedostatku moudrosti. Děkuji Ti, že mi nabízíš svou moudrost, přijímám ji a chci činit rozhodnutí, která jsou prospěšná pro mou budoucnost.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon