Naplno důvěřuj Bohu

Naplno důvěřuj Bohu

V tobě, Hospodine, hledám útočiště… (Žalm 31,2)

Pamatuji si, jak mi Bůh řekl, abych opustila svou práci na plný úvazek, kde jsem měla velmi dobrý plat. Začal ke mně mluvit a řekl mi: „Budeš toho muset nechat. Musíš zůstat doma a připravovat se na službu.“

Já jsem ale hned neposlechla, protože jsem se bála odejít z práce. Jak jsem si koneckonců mohla být jistá, že opravdu slyším Boha? On však se mnou jednal dál, a tak jsem se s ním nakonec snažila domluvit. Řekla jsem mu: „Dobře, nebudu pracovat na plný úvazek; nechám si jen částečný.“

Takže jsem začala pracovat na částečný úvazek, protože jsem se bála Bohu plně důvěřovat. Už jsme s Davem neměli tolik peněz jako dříve, ale zjistili jsme, že dokážeme přežít i s menším příjmem. Museli jsme snížit výdaje, byli jsme ale schopni zaplatit všechny své účty. Kromě toho jsem mohla věnovat víc času přípravě na službu. Vypadalo to jako dobrý plán. Jenže to nebyl Boží plán.

Zjistila jsem, že Bůh se s námi nechce „domlouvat“. Skončilo to tím, že mě z mé práce na částečný úvazek prostě vyhodili. Byla jsem dobrou zaměstnankyní a nikdy předtím jsem v žádné práci výpověď nedostala. Mé nové okolnosti se mi vůbec nelíbily, ale byla jsem konečně tam, kde mě Bůh chtěl mít: zcela závislá na něm.

Bez práce jsem se musela naučit důvěřovat Bohu v každé maličkosti, kterou jsem potřebovala. Po dobu šesti let jsme každý měsíc potřebovali zázrak, abychom mohli zaplatit všechny účty. Za tu dobu jsem se mnoho naučila o Boží věrnosti. Pokaždé se o nás postaral. Na základě tehdejších zkušeností jsme se naučili věřit v Boží zaopatření, které nyní potřebujeme pro svou mezinárodní službu. Takže tě chci povzbudit, abys ve všem poslouchal Boha a nesnažil se s ním nějak dohadovat, protože to nefunguje.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Když začneš vyjednávat s Bohem, nemůžeš uspět.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon