Naše identita nezávisí na našich skutcích

Proto je-li kdo v Kristu, je nové stvoření. Staré věci pominuly, hle, je tu všechno nové. 2. Korintským 5,17

Dělala jsem v životě chyby a jsem si jistá, že budu chybovat i v budoucnu. Přesto však mám ráda sama sebe. Je pravda, že ne všechno, co dělám je vždy správné. To však nemá vliv na mou identitu v Kristu. Vím, že jsem milovaná a že jsem dobrou osobou. To proto, že jsem novým stvořením v Kristu. Naučila jsem se oddělit svou identitu od svých skutků.

Když si uvědomíme, že naše identita nezávisí na tom, co činíme, prožijeme novou úroveň svobody od hanby. Pokud víme, že Bůh má v nás zalíbení, můžeme mít rádi sami sebe zdravým a vyváženým způsobem. A když máme rádi sami sebe, budou nás mít rádi i ostatní. To neznamená, že budeme plní pýchy. Jednoduše se naučíme přijmout se takoví, jaké nás Bůh stvořil.

Všichni musíme občas měnit své chování. Pokud přijmeme sami sebe jako Boží stvoření, budeme moci dělat pokroky v oblasti emocionálního zdraví a celistvosti v Kristu. Jestliže se naučíme tuto jedinou věc, tedy mít rádi sami sebe, budeme moci zázračně vítězit nad charakterovými vlastnostmi, které jsou následkem pocitu hanby.

Modlitba

„Duchu svatý, pomoz mi oddělit mou identitu od mých skutků. Pak budu moci mít rád sám sebe a budu osvobozen od hanby. Vždyť vím, že mě miluješ a bez přestání v mém životě jednáš.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon