Naučte se čelit pravdě o vás samých

Někdo se mě jednou zeptal, jak se mi podařilo získat svobodu od mé kruté minulosti.

A žádné stvoření není před ním skryté; před očima toho, jemuž se budeme zodpovídat, je vše nahé a odkryté. Židům 4,13

Někdo se mě jednou zeptal, jak se mi podařilo získat svobodu od mé kruté minulosti. Má odpověď byla jednoduchá: „Bůh mi daroval milost a ochotu čelit pravdě o sobě samé.“

Vyrůstala jsem v nestabilní atmosféře plné hněvu. Důsledkem mé horkokrevnosti jsem pak byla také sama většinu času plná hněvu. Protože jsem se hněvala, začala jsem mít problémy s depresí, zklamáním a sklíčeností. Toužila jsem po lepším životě, ale moje přání nic nezměnilo. Ztrácela jsem čas tím, že jsem vinu dávala svým problémům a špatnému rodinnému zázemí.

Nakonec mi Bůh pomohl uvědomit si, že přestože věci, které se děly v mé minulosti, nejsou mojí vinou, musím přestat jen toužebně čekat a potřebuji převzít odpovědnost za svůj nynější život. Musím přestat vinit ostatní lidi a okolnosti a nevymlouvat se již. Když jsem to udělala a začala důvěřovat Bohu, že uzdraví a obnoví můj život, změnila jsem se. Nyní prožívám pokoj a raduji se ze svého života.

Možná jste v podobné situaci. Čelit pravdě o vás samých může být nepříjemné, nejste na to ale sami. Bůh o všech vašich chybách ví, pokud Ho poprosíte o jeho nadhled, pomůže vám povstat, převzít odpovědnost a začít žít v pokoji. Nebojte se dnes čelit pravdě o vás samých a dovolte Bohu, aby vás vedl do nových zítřků.


Můžete se začít modlit

„Duchu svatý, potřebuji Tvou pomoc, abych mohl čelit pravdě o sobě samém. Je načase, abych přestal za své problémy vinit svou minulost a ostatní lidi. Chci se proti nim postavit v autoritě Tvého Slova. Pomoz mi převzít odpovědnost a změnit se k lepšímu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon