Nedrž se popela

Nedrž se popela

… zajistit pro truchlící na Sijónu, aby jim byla dána čelenka místo popela, olej veselí místo truchlení, závoj chvály místo ducha malomyslnosti. (Izajáš 61,3)

Součástí každého procesu obnovy v našem životě je, že nám Bůh nám dává místo popela svou krásu – čelenku či diadém. Ale aby se to mohlo stát, musíme být ochotni mu svůj popel dát.

Možná jsi byl v minulosti zraněn a držíš si popel svého zranění stále na dosah ruky. Jednou za čas se k němu vrátíš, abys nad ním mohl znovu truchlit. Jestli to tak je, rozumím ti. Také jsem měla období, kdy jsem to dělala.

Doporučuji ti ale, abys udělal to, co já: Odevzdej svůj popel a dovol větru Ducha svatého, aby ho odfoukl na místo, kde už ho nebudeš moct najít. Je tu nový den. Už není čas na truchlení nad popelem minulosti. Ve tvé budoucnosti není místo pro minulost.

Bůh má pro tebe stále stejně dobrý plán, jaký měl v okamžiku, kdy jsi přišel na tuto planetu. Nikdy nezměnil svůj názor a nikdy jej nezmění. Od okamžiku, kdy ti nepřítel ublížil, Bůh touží, aby tě mohl obnovit. Věz, že jsi v jeho očích cenný, jedinečný, milovaný a výjimečný. Je čas jít kupředu!


Dovol Duchu svatému, aby odfoukl tvůj popel a nahradil ho svou krásou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon