Nezapomeňte Se Radovat

Radostné srdce prospívá jako lék, ale ubitý duch vysušuje kosti. Přísloví 17,22

Chcete slyšet vtipný příběh? Pamatuji si jich mnoho, většinou jde o pravdivé příběhy, které jsem prožila. Tehdy jsem se tomu nesmála, nyní se však těmto příběhům ráda zasměji.

Například mi nebylo do smíchu, když jsem nebyla schopna zkrotit svůj účes, aby netrčel do všech stran. Kdybyste věděli, co jsem pak udělala, určitě byste se smáli. Nebo když jsem pečlivě vybírala oblečení pro ostatní, aby jim přesně padlo, a Dave začal po obchodě házet papírovými utěrkami. Tehdy jsem se zlobila, ale nyní vím, že mu šlo jen o trochu legrace. Jsem ráda, že si nyní mohu vážit i takovýchto okamžiků a můžu se jim zasmát.

Vím, že život někdy není žádná legrace. Všichni se ale potřebujeme učit víc se v životě radovat. Jsem plně přesvědčena, že pokud se na to zaměříme, budeme každý den moci nalézt něco, co nám udělá radost nebo nás rozesměje.

Bůh si přeje, aby se Jeho děti v životě radovaly. Bible říká, že radostné srdce prospívá jako lék.  Myslím, že každý den potřebujeme zdravou dávku smíchu – a to dokonce vícekrát denně. Radosti není nikdy dost.

Doporučuji vám každý den záměrně vyhledávat věci, ze kterých se můžete radovat, a zasmát se jim. A nezapomeňte se usmívat a smát také s ostatními!


Můžete se začít modlit

„Bože, Tvé slovo říká, že radostné srdce prospívá jako lék. Děkuji Ti, že mi každý den pomáháš se radovat.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon