Pán je naší skálou

Pán je naší skálou

Skála – jeho dílo je bezúhonné, ano, všechny jeho cesty jsou spravedlivé. (Deuteronomium 32,4)

Bůh nás vždy bezpodmínečně miluje. Není to tak, že by nás miloval, když se chováme dobře, a pak nás přestal milovat, když se chováme špatně. Miluje nás vždycky. Je vždycky laskavý, pomalý hněvu, plný milosti a milosrdenství a připravený odpustit.

Bůh je skála, neměnná a bez odchylek. Je veliký a neochvějný, věrný a spravedlivý, dokonalý a přímý ve všem, co dělá. Nikdy nás neopustí a nezřekne se nás.

Co by se stalo v našem životě a v životech lidí kolem nás, kdybychom byli více jako Bůh? Co by se stalo, kdybychom byli vždycky milující, pomalí k hněvu, plní milosti a milosrdenství a připravení odpustit? Co by se stalo, kdybychom stejně jako náš Bůh byli vždy pozitivní, klidní a velkorysí? On je naší skálou, je ale také naším příkladem. Máme se snažit být takoví, jako je on.

Všichni můžeme duchovně růst a být proměňováni k obrazu Krista. Bůh neočekává, že se přes noc staneme dokonalými, chce nám ale pomoct, abychom se mu každým dnem stávali o něco podobnějšími.


Bůh nám každý den pomáhá, abychom se mu stále více podobali. Nenech se odradit tím, jak dlouhá cesta je ještě před tebou; raduj se z toho, že rosteš!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon