Pane, nauč mě modlit se

Pane, nauč mě modlit se

Jednou se Ježíš modlil na nějakém místě; a stalo se, když přestal, že mu jeden z jeho učedníků řekl: „Pane, nauč nás modlit se, jako tomu naučil své učedníky i Jan.“ (Lukáš 11,1)

Jedna z nejdůležitějších modliteb, které člověk kdy může vyslovit, je: „Pane, nauč mě modlit se.“ Není to jen „Pane, nauč mě, jak se modlit“, ale „Pane, nauč mě, jak se mám konkrétně já modlit.“ Nestačí pouze naučit se, jaká slova v modlitbě používat. Důležité je vědět, jak se modlit, jak mluvit s Bohem a naslouchat mu jako někdo, kdo s ním má intimní a dynamický vztah. Pro modlitbu sice existují určité obecně platné zásady, Bůh ale povede každého z nás k modlitbě a komunikaci s ním jedinečným osobním způsobem.

Bývaly doby, kdy jsem se účastnila mnoha modlitebních seminářů a pak jsem se snažila napodobovat způsob, kterým se modlili ostatní. Nakonec jsem si však uvědomila, že Bůh pro mě připravil způsob, který je šitý na míru pro mě. Existuje způsob, jak s ním mohu komunikovat a naslouchat mu co nejefektivněji, a mým úkolem je jej objevit. Začala jsem tedy slovy: „Pane, nauč mě modlit se.“ Bůh mi mocně odpověděl a přinesl do mého modlitebního života úžasné nové věci.

Pokud chceš pomocí modlitby prožít hlubší, důvěrnější a intenzivnější vztah s Bohem, doporučuji ti, abys Boha prosil: „Pane, nauč mě modlit se.“ On to udělá, a ty brzy objevíš ve svém modlitebním životě větší svobodu a efektivitu. Bůh tě povede podle jedinečného a originálního plánu, který bude ve tvém životě skvěle fungovat.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Dovol Bohu, aby tě naučil modlit se.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon