Přijmi povzbuzení

Přijmi povzbuzení

Ale říkám vám pravdu: Je pro vás užitečné, abych odešel. Neboť neodejdu-li, Zastánce k vám nepřijde; odejdu-li, pošlu ho k vám. (Jan 16,7)

Přál by sis někdy víc povzbuzení? Třeba od rodiny, přátel nebo spolupracovníků? Myslím, že čas od času bychom ho potřebovali všichni. Když cítíš potřebu povzbuzení a zdá se, že se ti ho od jiných lidí nedostává, můžeš se povzbuzovat v Pánu (viz 1. Samuelova 30,6) a můžeš přijímat povzbuzení od Božího Ducha.

Věděl jsi, že Duch svatý je nazýván také „Povzbuzovatelem“? Řecké slovo pro Ducha svatého je Paraklétos. Definice tohoto slova zahrnuje také útěchu, budování a povzbuzení.

Když Ježíš poslal Ducha svatého, poslal někoho, kdo nám pomáhá, posiluje nás, buduje a povzbuzuje. Poslal ho, aby byl v úzkém společenství s námi. Žije uvnitř těch, kteří věří v Ježíše Krista.

Pokud potřebuješ povzbuzení, obrať se nejprve na Boha. On ti nikdy neřekne, že to nezvládneš. Nikdy ti neřekne, že tvůj případ je beznadějný. Místo toho tě povzbudí a ukáže ti, že v něm dokážeš všechno. Připomene ti, že tě miluje, je s tebou a dá ti sílu, kterou potřebuješ k tomu, abys dokončil vše, k čemu tě povolal.


Otevři své srdce a přijmi útěchu, ujištění a povzbuzení od Ducha svatého ještě dnes.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon