Všechny věci spolu působí k dobrému

Všechny věci spolu působí k dobrému

Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrém, těm, kdo jsou povoláni podle jeho předsevzetí. (Římanům 8,28)

Apoštol Pavel neříká, že všechno je dobré, říká ale, že všechny věci spolu působí k dobrému.

Řekněme, že nasedneš do auta, auto ale odmítne nastartovat. Tuto situaci můžeš vyhodnotit dvěma způsoby. Můžeš říct: „Já to věděl! Vždycky je to stejné. Mé plány se pokaždé nějak pokazí!“ Nebo můžeš říci: „No, vypadá to, že teď nemůžu odjet. Pojedu později, až bude auto opravené. Mezitím budu věřit, že tato změna plánu mi přinese něco dobrého. Pravděpodobně existuje nějaký důvod, proč mám dnes být doma, proto si svůj čas tady užiji.“

V epištole Římanům nám Pavel rovněž říká, abychom byli ohleduplní (viz Římanům 12,16). Chce tím mimo jiné říct, že se musíme naučit věci plánovat, ale nehněvat se, když nějaký plán nevyjde.

Volba je na nás. Pokaždé, když nedostaneme, co chceme, se můžeme rozhodnout, jak zareagujeme. Rozhodí nás to, začneme pociťovat sebelítost a podlehneme špatné náladě? Nebo se dokážeme přizpůsobit situaci a nadále si užíváme si to, co pro nás Bůh má, ať se děje cokoli?


Cesta ke svobodě od negativismu začíná, když se rozhodneme čelit problémům a věříme, že Bůh vše použije k dobrému.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon