Sebepřijetí

Sebepřijetí

… neboť koho Hospodin miluje, toho kárá jako otec syna, jehož si oblíbil. (Přísloví 3,12)

Možná jsi měl někdy potíže se sebepřijetím. Vidíš ve svém životě oblasti, které potřebují změnu. Toužíš být jako Ježíš. A přesto je pro tebe tak těžké říct: „Přijímám sám sebe!“ Máš pocit, že pokud bys to udělal, přijal bys i všechny své chyby. To ale není pravda. Můžeš přijmout sám sebe jako jedinečné Boží stvoření, i když se ti nemusí líbit vše, co děláš.

Bůh nás mění, nemůže ale s procesem proměny začít, pokud si v životě nevyřešíme otázku sebepřijetí. Pokud skutečně věříme, že nás Bůh bezpodmínečně miluje takové, jací jsme, pak budeme žít v jeho blízkosti a budeme ochotni přijmout jeho korekci, kterou nutně potřebujeme, abychom se mohli změnit.

Změna vyžaduje, aby nás někdo korigoval. Avšak lidé, kteří se necítí milováni, mají velké potíže s přijetím korekce. Korekce je proces, při němž nám Bůh ukazuje svůj záměr pro náš život. Vede nás k něčemu lepšímu. Pokud ale jsme plní nejistoty, budeme ve chvíli, kdy nás někdo koriguje, prožívat odsouzení a nebudeme schopni jeho korekci radostně přijmout. Bůh neschvaluje všechny naše činy, ale miluje nás a přijímá nás jako své milované děti.


Měj sám se sebou trpělivost. Pokračuj na dobré cestě a věř, že se každým dnem měníš k lepšímu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon