Skutečný pokoj

Skutečný pokoj

… hledej pokoj a usiluj o něj. (Žalm 34,15)

Často mluvím o tom, že máme při následování Boha hledat pokoj. Je ale třeba vědět, že existuje také falešný pokoj, na který si musíme dát pozor. Například pokud po něčem velmi silně toužíme, může to v nás vyvolat falešný pocit pokoje, který je ve skutečnosti založen pouze na našich pocitech. Postupem času se takový falešný pokoj vytrácí a my stále jasněji vidíme skutečnou Boží vůli. Z tohoto důvodu bychom při důležitých rozhodnutích nikdy neměli jednat příliš rychle. Vždy je moudré trochu počkat a být obezřetný.

Mohu uvést příklad. Člověk, kterého máme s Davem velmi rádi, byl v nouzi, a proto jsme se rozhodli postarat se o jeho potřebu. Udělalo by nám velkou radost mu pomoct a naše pomoc by mu splnila velké přání. Byla jsem tou myšlenkou nadšená a Dave souhlasil, abychom to udělali. Pokračovali jsme ve svém plánu, ale postupem času nás stále více opouštěl pokoj. Byl to určitý problém, protože jsme slíbili, že pomůžeme, a nechtěli jsme slib rušit. Nevadilo mi uznat, že jsem udělala chybu. Nechtěla jsem však zklamat člověka, který s námi počítal.

Uplynulo několik týdnů a já jsem se za celou situaci stále modlila. Nakonec jsem ztratila pokoj do takové míry, že jsem se s tím člověkem spojila a řekla mu: „S naším plánem něco není v pořádku, necítím v tom pokoj.“ K mé velké úlevě to on prožíval stejně. Co se stalo? Dovolila jsem svému nadšení, aby ve mně vyvolalo falešný pocit pokoje, který se však časem rozplynul.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: S vážným rozhodnutím vždy vyčkej, než si budeš jistý, že cítíš skutečný pokoj.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon