Snažme se zalíbit Bohu, ne lidem

Získávám si teď lidi, nebo Boha? Či se snažím líbit lidem? Kdybych se chtěl ještě líbit lidem, nebyl bych Kristův otrok. Galatským 1,10

Jsme takoví, jaké nás Bůh stvořil, nebo se snažíme „zalíbit se lidem“? Tento verš říká, že Boží vůlí je, abychom se líbili Jemu a byli takoví, jaké nás chce mít.

Když se rozhodneme být takoví, jaké nás Bůh chce mít – jedineční a jiní než ostatní – musíme se připravit na určitou dávku kritiky. Snášet ji není vždy snadné. Pokud ale budeme jednat proti svému přesvědčení, také se sebou nebudeme spokojení.

Touha jít s davem navzdory tomu, že nás Bůh vede jinam, může způsobit, že se nám nepodaří být sami sebou.

Pojďme vykročit; buďme takoví, jaké nás Bůh stvořil! Nedovolme, aby způsob, jakým s námi druzí zacházejí či jednají, určoval naši hodnotu. Mějme odvahu vystoupit z davu a vypořádat se s kritikou.

Mějme na paměti, že nás Bůh přijímá a miluje. Měl důvod, proč nás stvořil přesně takové, jací jsme. Každý z nás má výjimečné dary, které může nabídnout druhým.

Modlitba

„Bože, nechci usilovat, abych se líbil lidem. Troufám si být jiný. Chci žít ve Tvé přízni a být přesně takový, jakého jsi mě stvořil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon