Měj moudrost pro správnou rovnováhu

Měj moudrost pro správnou rovnováhu

„Nedostává-li se někomu z vás moudrosti, ať ji žádá od Boha, který dává všem štědře a nevyčítá, a bude mu dána.“ (Jakub 1,5)

Pokud pneumatiky u tvého automobilu nejsou vyvážené, čeká tě divoká jízda. Myslím, že totéž platí pro náš život. Když se v jedné nebo více oblastech dostaneme z rovnováhy, pak se to, co mělo jít hladce, stane hrbolatou cestou plnou nepříjemností.

Stává se, že něco přeženeme a v některé oblasti života ztratíme rovnováhu. Může se stát to v kterékoli oblasti, dokonce i tam, kde bychom to nečekali. Žena může například poškodit své manželství tím, že se příliš soustředí na děti. Pokud tráví každý bdělý okamžik a veškerou svou energii péčí o děti a přitom nevěnuje pozornost potřebám svého manžela, bude její manželství trpět.

Muži (ale také mnoho žen) se snadno nechávají zcela pohltit svou kariérou. Tráví-li muž veškerý čas v práci a zanedbává svou ženu a děti, může možná být skvělým živitelem, rodině ale chybí manžel i otec. Klíčem je vyváženost!

Totéž platí i v méně výrazných oblastech života. Někteří lidé skoro nemluví, a jiní mluví příliš mnoho. Někteří lidé příliš mnoho plánují, a někteří neplánují vůbec. Někdo o sobě smýšlí příliš vysoko, a někdo jiný zase příliš nízko. I v těch nejnepatrnějších oblastech se člověk může dostat z rovnováhy.

Prozkoumej pečlivě svůj život a zjisti, zda nemáš nějakou oblast, kde nejsi v rovnováze. Požádej Boha o moudrost k provedení nezbytných úprav, aby tvůj život mohl být vyvážený, zdravý a plný radosti.


Požádáš-li Boha o moudrost, dá ti ji.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon