Uč se důvěřovat

Uč se důvěřovat

Důvěřujte Hospodinu až navěky, protože v Hospodinu, v Hospodinu je skála věků. (Izajáš 26,4)

Kolikrát jsme dovolili, aby nás situace, které se nám postavily do cesty, frustrovaly a zbytečně nás rozrušily? Kolik let života jsme strávili tím, že jsme říkali: „Ach, já věřím Bohu, důvěřuji mu,“ ve skutečnosti jsme však byli plni obav, negativních vyznání a snažili se vše vyřešit vlastními silami?

Někdy si myslíme, že Bohu důvěřujeme jen proto, že to říkáme, přestože jsme uvnitř plni úzkosti a paniky. Je dobré udělat první kroky k důvěře v Boha, musíme si však také uvědomit, že v důvěře můžeme stále růst. Důvěra v Boha je víc než jen slova – jsou to slova, postoje a činy.

Důvěra a spoléhání na Boha se budují v průběhu času. Obvykle nějakou dobu trvá, než se nám podaří překonat zakořeněný návyk, obavy, úzkosti nebo strach. Proto je tak důležité vydržet a držet se Boha. Nevzdávej se, protože v každé situaci získáváš nové zkušenosti a duchovní sílu. Pokaždé se stáváš o něco silnějším, než jsi byl předtím. Pokud se nevzdáš, pak se dříve nebo později ocitneš na místě plného odpočinku, pokoje a důvěry v Boha.


Pokud právě procházíš obdobím zkoušek, uvědom si, že je naprosto zbytečné si dělat starosti; raději využij čas k budování důvěry v Boha.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon