V manželství služme jeden druhému

Ženy, podřizujte se svým mužům, jak se sluší v Pánu. Muži, milujte své ženy a nebuďte k nim příkří. Koloským 3,18–19

Dave miluje ke snídani ovocný salát. Proto mě jednou ráno Pán povzbudil, abych svému muži připravila ovocný salát.

Problém byl v tom, že se mi do toho nechtělo. Přemýšlela jsem: Proč pro něj pořád musím něco dělat? Pán mi trpělivě připomněl, že když sloužím svému manželovi, sloužím vlastně Jemu.

Přemýšlím, kolik manželství by mohlo být zachráněno před rozvodem, kdyby si manželé jednoduše začali projevovat lásku tím, že by sloužili jeden druhému. Zdá se, že všichni dnes touží po „svobodě“. Jenže Tím, kdo nás může skutečně osvobodit, je jedině Ježíš. A Jeho záměrem nikdy nebylo, abychom si svobodu vychutnávali sobeckým způsobem. On chce, abychom si v manželství vzájemně v lásce sloužili.

Svého manžela skutečně miluji a služba je někdy tím nejlepším způsobem, jak mu svou lásku mohu projevit. Slova jsou úžasná, pokud ale žijeme v lásce, naše vydanost se projeví i prostřednictvím skutků lásky.

Začněme svou lásku vyjadřovat službou druhým. Prosme Boha, aby nám ukázal, jak dnes můžeme sloužit svému manželskému partnerovi a být mu požehnáním.

Modlitba

„Bože, nechci být v manželství sobeckým. Pomoz mi sloužit mému manželskému partnerovi tak, jak si to přeješ, a milovat ho/ji nejen slovy.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon