Věnuj čas poznávání lidí

Věnuj čas poznávání lidí

Nesuďte podle zdání, ale suďte spravedlivým soudem. (Jan 7,24)

Dnešní verš mluví velmi jasně a přináší konkrétní pokyn od Boha. Říká nám, abychom lidi nesoudili povrchně nebo podle vzhledu. Léta jsem byla typem člověka, který vynášel unáhlené úsudky. Bůh se mnou v té věci několikrát vážně jednal, a já si konečně uvědomila nebezpečí spojené s ukvapenými a povrchními úsudky.

Dříve, než začneme posuzovat lidi, musíme si udělat čas, abychom poznali, kým doopravdy jsou. V opačném případě se může stát, že budeme někomu vyjadřovat uznání, protože se nám zdá, že něčím je, i když ve skutečnosti není ničím, nebo naopak můžeme někoho odsuzovat kvůli vnějšímu vzhledu nebo chování, i když je to ve skutečnosti báječný člověk.

Všichni máme své malé výstřednosti, své způsoby a chování, které pro ostatní nemusejí být pochopitelné. Bůh sám nesoudí podle vzhledu, a my musíme následovat jeho příkladu.

David by nikdy nebyl vybrán za krále, kdyby byl souzen povrchně. Dokonce i jeho vlastní rodina ho ignorovala. Bůh ale viděl jeho srdce – srdce pastýře. Bůh viděl uctívače, někoho, kdo měl srdce pro něj, někoho, kdo byl poddajný a nechal se formovat v jeho ruce. Tyto vlastnosti jsou pro Boha vzácné, i když pro nás nejsou vždy na první pohled zřejmé.

Doporučuji ti, abys hledal Boha a dovolil Duchu svatému, aby k tobě mluvil o druhých lidech. On zná jejich srdce a řekne ti, zda si na ně dát pozor, nebo s nimi budovat vztah. V poznávání lidí a budování vztahů důvěřuj víc jemu než vlastnímu úsudku.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Měj k druhým stejný postoj, jaký bys chtěl, aby oni měli k tobě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon