Víra a přízeň

Víra a přízeň

Kroky muže jsou od Hospodina; a člověk, jak porozumí své cestě? (Přísloví 20,24)

Když jsme s Davem cítili, že nás Bůh volá, abychom začali se službou prostřednictvím televize, začali jsme tímto směrem podnikat kroky víry. Nemohli jsme to ale dělat bez peněz. Proto první, co jsme udělali, bylo, že jsme napsali lidem, s nimiž jsme v kontaktu, a požádali jsme přátele a partnery, aby nám finančně pomohli založit službu televizního vysílání. Cítili jsme, že nám Bůh ukázal určitou částku, kterou budeme potřebovat, abychom mohli začít, a přesně tuto částku jsme obdrželi.

Pak byl na řadě další krok. Potřebovali jsme producenta, ale i o něj se Bůh postaral. Jistý muž se u nás ucházel o práci televizního producenta tři měsíce předtím, než k nám Bůh promluvil o tom, že bychom měli začít s televizním vysíláním. Protože v té době jsme televizní vysílání neměli, řekli jsme mu, že jeho služby nebudeme potřebovat. Když přišel pravý čas, vzpomněli jsme si na něho a uvědomili si, že Bůh naplnil naše potřeby ještě předtím, než jsme o nich vůbec věděli.

Následujícím krokem bylo pronajmout si jednou týdně vysílací čas na několika stanicích. Protože programy si na sebe samy vydělávaly a my jsme pozorovali dobré ovoce, brzy jsme mohli vysílací čas prodloužit. Nakonec jsme začali s každodenním vysíláním a nyní máme program, který se denně vysílá po celém světě a pomáhá milionům lidí.

Bůh Davea a mě vedl krok za krokem, a stejným způsobem povede i tebe. Pokaždé, když jsme udělali krok víry, prokázal nám svou přízeň. Proto tě povzbuzuji, abys také očekával Boží přízeň. Bůh předem zná tvé potřeby a má připravenou odpověď. Až tedy strach zaklepe na tvé dveře, odpověz s vírou, a dokážeš velké věci.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Buď si jistý, že tě Bůh povede a prokáže ti svou přízeň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon