Vítězství Božím způsobem

Vítězství Božím způsobem

Hospodine, dej mi poznat svoje cesty, vyuč mě svým stezkám. (Žalm 25,4)

Lidé jsou většinou šťastní, když dostanou to, po čem toužili. To je lidská přirozenost. Když však žijeme s Bohem tak, jak bychom měli, začneme považovat za důležité jiné věci, než je splnění našich přání. Důležitějším se pro nás stane hledání Boží vůle pro život, naslouchání Božímu hlasu při rozhodování a následování jeho vedení v každé situaci.

Jednou jsme byli s Davem v obchodě, kde měli jakýsi obraz. Chtěla jsem si ho koupit, ale Dave měl pocit, že ho nepotřebujeme. Ztichla jsem a zlobila se na něj. Jednoduše jsem přestala mluvit, protože jsem byla naštvaná.

„Je všechno v pořádku?“ zeptal se za nějakou dobu Dave.

„Ano, ano. Všechno je v pořádku, v pohodě, úplně v pohodě.“ To byla má slova, zatímco mé myšlenky vypadaly asi takto: Pořád mi říkáš, co mám dělat. To mě nemůžeš prostě jen nechat na pokoji, abych si dělala, co chci? Ach jo, ach jo!

Asi hodinu jsem ještě špulila rty. Snažila jsem se Davea zmanipulovat. Věděla jsem, že díky svému mírumilovnému, flegmatickému charakteru raději ustoupí, než aby se se mnou hádal. Byla jsem příliš nezralá v Pánu, než abych pochopila, jak bezbožné je mé chování.

Začala jsem na Davea tlačit, aby ten obraz koupil, a nakonec jsme jej opravdu koupili. Doma jsem ho pověsila na zeď a Duch svatý ke mně promluvil: „Víš, ve skutečnosti jsi nezvítězila. Máš svůj obraz, ale přesto jsi prohrála, protože jsi nejednala tak, jak bych si to přál.“

Jediný způsob, jak v životě můžeme zvítězit, je dělat věci Božím způsobem. A i když někdy nedosáhneme toho, co jsme chtěli, můžeme se radovat, protože jsme uposlechli Boží hlas. To je mnohem lepší než jakékoli pozemské vlastnictví nebo úspěch.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Když se Boží způsob jednání stane tvým způsobem jednání, jsi na cestě k úžasnému pokoji a nesmírné radosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon