Všechny věci spolu působí k dobrému

Všechny věci spolu působí k dobrému

Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrém, Bůh všechno řídí k dobrému těm, kdo jsou povoláni podle jeho předsevzetí. (Římanům 8,28)

Když k nám Bůh mluví a my ho posloucháme, musíme to dělat ve víře. Přirozeným způsobem často nemáme možnost, jak si ověřit, zda jednáme správně nebo špatně. Tak funguje víra. Musíme ve víře vykročit, aniž bychom se o věcech mohli přirozeně ujistit. Musíme jednat ve víře, že jsme slyšeli jeho hlas. Zkušenost s Bohem je skvělým učitelem. Zda jsme měli pravdu nebo ne často nezjistíme, dokud „nevykročíme a neprověříme si to“.

Někdy se můžeme mýlit. Možná uděláme chybu. Myšlenka na to může být děsivá, proto si často říkáme, že bude lepší zůstat v bezpečí, než pak litovat. Jestli to ale uděláme, budeme brzy nešťastní, zvláště pokud to byl opravdu Bůh, kdo nám řekl, abychom se pohnuli vpřed. A nejenže budeme nešťastní, ale náš život bude jednotvárný a nudný. Toužíme po dobrodružství, strach nám ale brání vychutnat si ho.

Zjistila jsem, že pokud máme správný postoj srdce, snažíme se naslouchat Bohu a děláme to nejlepší, co dokážeme, Bůh naše úsilí a kroky poslušnosti odmění. Potřebujeme mít dětskou důvěru a poslouchat Boha v tom, o čem věříme, že nám říká, i když třeba někdy neuděláme všechno úplně správně. Když to budeme dělat, pak se on postará, aby i naše chyby přispěly k našemu dobru.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh se postará, aby vše přispělo ke tvému dobru.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon