Záměry Božího srdce

Záměry Božího srdce

Rada Hospodinova obstojí navěky, plány jeho srdce z pokolení do pokolení. (Žalm 33,11)

Vím, že chceš denně slyšet Boha, a upřímně věřím, že je to možné, pokud se naučíš naslouchat. Jeho rada byla k dispozici všem generacím, ale jen málokdo si udělal čas, aby naslouchal. Čekat na Boha neznamená, že máš hodiny sedět a snažit se ho slyšet. Znamená to, že si musíš uvědomit, že bez něj se ti nic nepodaří udělat správě. Potřebuješ přestat žít v síle svého těla a nedělat si věci po svém, ale prosit Boha o jeho vedení.

Věřím, že když požádám Boha, aby mě vedl, udělá to. V průběhu dne neslyším slyšitelný Boží hlas, který by mi říkal, co mám dělat, v srdci ale cítím, jakým směrem bych měla jít. Jednoho rána jsem se například probudila s plánem pro nový den. Chtěla jsem zůstat celý den doma, přestože nás náš syn pozval, abychom s ním a jeho rodinou šli na oběd. Když jsem se modlila, cítila jsem, že je náš společný čas důležitý a že bychom měli jít. Bůh se dotkl mého srdce a já věděla, že bude lepší, když poslechnu jeho vedení a vzdám se svých plánů.

Důvěřuj Bohu, že tě každý den povede, a netrvej tvrdohlavě na svých plánech. Bůh pro tebe může mít překvapení nebo dobrodružství, o které jistě nechceš přijít.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pokud ti Bůh něco položí na srdce, buď ochoten změnit své plány.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon