Změň své myšlení o strachu

Změň své myšlení o strachu

Neboj se, protože já jsem s tebou, nehleď ustrašeně, protože já jsem tvůj Bůh. Budu tě posilovat, ano, budu ti pomáhat a držet tě svou spravedlivou pravicí. (Izajáš 41,10)

S Boží pomocí se můžeš přestat krčit strachem a zvítězit nad ním tak, že změníš způsob svého myšlení. Bible o tom mluví jako o obnovení mysli (viz Římanům 12,2). Jednoduše řečeno, můžeš se naučit myslet jinak. Zkušenosti nebo lidé ze tvé minulosti tě možná naučili se bát, Boží slovo tě ale může naučit tento strach překonat. Můžeš se naučit být odvážný, smělý a sebevědomý.

Nedovol, aby strach z něčeho bránil tvému úspěchu a radosti v každodenním životě. Strach vrhá velký stín, sám o sobě je ale ve skutečnosti velmi malý a přináší do tvého života zbytečné trápení. Když cítíš strach, nemusíš to vzdát nebo se otočit a utéct. Bůh je s tebou, a protože je s tebou, můžeš pokračovat ve správné cestě i navzdory strachu.

Místo toho, aby sis říkal, že kvůli strachu něco nezvládneš, pevně se rozhodni, že dosáhneš svého cíle a zdoláš výzvu, která je před tebou. Možná myslíš na to, že se bojíš, Duch svatý v tobě ale může změnit tvé myšlenky. Strach vypadá jako monstrum, ve skutečnosti ale velmi rychle ustoupí, když je konfrontován s pravdou z Božího slova. Je jako školní tyran: utlačuje každého kolem, dokud ho konečně někdo nevyzve a nepostaví se mu do cesty!


Když se bojíme, že budeme trpět, ve skutečnosti už trpíme, protože se bojíme. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon