Změna způsobu myšlení

Změna způsobu myšlení

A nepřipodobňujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou [své] mysli, abyste mohli zkoumat, co je Boží vůle, co je dobré, přijatelné a dokonalé. Římanům 12,2

Slyšeli jste již někdy, že je „škoda plýtvat rozumem“? Naše mysl má ohromnou kapacitu pro dobro, můžeme se učit, přemýšlet, být vynalézaví a růst. Je škoda, pokud nevyužijeme potenciál našeho rozumu.

V určité době jsem se ve svém životě začala zaměstnávat množstvím špatných myšlenek. Jednalo se o negativní, mučivé a obviňující myšlenky plné neodpuštění, viny a hanby. Problémem bylo, že mě ani nenapadlo své myšlenky ovládat, nebo se rozhodnout, na co se zaměřím a čemu budu věřit.

Neuvědomovala jsem si, že když přemýšlím o věcech, které nejsou pravdivé, mohu své myšlenky jednoduše zastavit. Nikdo mi nikdy neřekl, že se mohu rozhodnout, o čem budu přemýšlet. Vám to již někdy někdo řekl? Pokud ne, tak vám to dnes říkám já. Nemusíte dovolit, aby vás vaše myšlenky ovládaly. Můžete se rozhodnout zaměřit se ve svém přemýšlení na Boha!

Bible nás v Římanům 12,2 povzbuzuje, abychom se „proměňovali obnovou [své] mysli.“ Bůh nám touží pomoci vyhrát bitvu o naši mysl. Jak to vypadá v praxi?

U mě to nesčetněkrát vypadalo takto a vím, že to bude fungovat i u vás. Až budete příště bojovat ve své mysli, zastavte se a vyberte si jednu určitou věc, za kterou můžete Bohu poděkovat. Poděkujte mu za jeho dobrotu a vyjádřete mu svou vděčnost za bohatství jeho požehnání ve vašem životě. Pokud v tom budete náležitě pokračovat, uvidíte ve svém životě změnu, věci se začnou lepšit.

Modlím se a doufám v to, abyste poznali Boží moc, která je vám k dispozici, a abyste každý den ve své mysli zakoušeli plnost Boží lásky k vám!


Můžete se začít modlit

„Bože, chci zakoušet Tvoji moc ve své mysli. Toužím se zaměřit na Tvou dobrotu a lásku ke mně. Nehledě na negativní myšlenky, které se objeví, vím, že Ty jsi mnohem větší a lepší než všechno ostatní.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon