Zůstaň pozitivní

Zůstaň pozitivní

… je to muž nerozhodný, nestálý ve všem, co činí. (Jakub 1,8)

Pokud v modlitbě předneseme své starosti Pánu, a pak se jimi znovu zabýváme, ve skutečnosti protiřečíme své víře. Modlitba je pozitivní síla, starosti jsou naopak silou negativní. Když je sečteme, jsme na nule. Nevím jak ty, ale já nechci mít nulovou moc, proto jsem se s Boží pomocí rozhodla nemíchat modlitbu se starostmi.

Lidé chtějí mít efektivní život plný moci, mnozí ale operují s nulovou silou, protože neustále směšují pozitivní modlitbu s negativními starostmi. Chvíli vyznávají něco pozitivního, pak zase negativního. Chvíli se modlí, pak si zase chvíli dělají starosti. Chvíli důvěřují Bohu, a pak chvíli pochybují. Výsledkem je, že chodí sem a tam a nikdy nedosáhnou žádného skutečného pokroku.

Nezveličujme špatné; pojďme velebit dobré! Pojďme zdůrazňovat dobré věci, které Bůh dělá, tím, že o nich budeme mluvit a budeme pozitivní ve svých myšlenkách, postojích, pohledech, ve svých slovech i svých činech.

Proč bychom se neměli rozhodnout zůstat pozitivní, důvěřovat Bohu a přestat se bát?


V každé situaci, do níž se v životě dostaneš, praktikuj pozitivní přístup. I v případě, když to, co se zrovna děje, není příliš dobré, očekávej, že si to Bůh použije k dobru.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon