Zvládání krizových situací

Zvládání krizových situací

… ano, já přece vím, že nastane blaho pro ty, kdo se bojí Boha, kteří mají před ním bázeň. (Kazatel 8,12)

Bůh mě naučil mnoho věcí o zvládání krizových situací. Ježíš řekl: „Pojďte ke mně“ (viz Matouš 11:28). Neřekl, utíkejte k telefonu a zavolejte třem přátelům, když přijde krize. Nejsem proti tomu, abychom druhé prosili o modlitbu, pokud ale jdeme k lidem, nenajdeme lék; najdeme jen náplast.

V životě musíme někdy čelit různým výzvám a krizím. Někdy to jsou krize velké, jindy menší. Abych se vyhnula životu v neustálém nouzovém stavu, vedl mě Pán, abych ho bez přestání usilovně hledala. Dříve jsem se k Bohu obracela, jen když byl můj život ve velkých problémech. Nakonec jsem zjistila, že pokud se chci někdy vymanit ze zoufalého cyklu jedné krize za druhou, musím hledat Boha neustále, jako bych ho zoufale potřebovala. To je princip platný pro těžké časy i pro období velkého požehnání.

Když se nám věci daří, často na Boha moc nemyslíme. Všimla jsem si ale, že pokud Boha hledáme pouze tehdy, když jsme zoufalí, často takové podmínky přetrvávají dlouho, protože je to jediný způsob, jak si dokážeme udržet přátelství s Bohem.

Bůh tě vždy zachrání a pomůže ti, kdykoli k němu přijdeš. Chceš-li však zůstat na místě trvalého pokoje a vítězství, musíš ho stále usilovně hledat.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nauč se předcházet krizím tak, že budeš neustále ve společenství s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon