Pasaulē, bet ne no pasaules

Pasaulē, bet ne no pasaules

“Tavus vārdus (vēsti) Es tiem esmu devis, un pasaule viņus ir ienīdusi, tāpēc ka viņi nav no pasaules [nepieder pasaulei], tāpat kā Es neesmu no pasaules.” (JĀŅA 17:14)

Šodienas pants mums māca, ka mēs, kā kristieši, esam pasaulē, bet neesam no šīs pasaules, kas nozīmē, ka nedrīkstam uz apkārt notiekošo raudzīties no pasaules skatupunkta. Lai savā dzīvesveidā un nostājā mēs nesāktu līdzināties pasaulei, mums nepieciešama nerimstoša modrība. Piemēram, izvēloties pārāk daudz vardarbīgu filmu, kas mūsdienās nav nekas neparasts, mēs varam nocietināt savu sirdsapziņu un palikt nejūtīgi pret Dieva balsi. Šodien tik daudzi ir palikuši nejūtīgi pret īstu cilvēku ciešanām, tāpēc ka pārāk bieži skatās filmas un televīzijas pārraides, kurās attēlotas šausmas un traģēdijas.

Ziņu mediji bieži pasniedz nepatīkamas reportāžas vai traģiskus notikumus kā kaut ko ikdienišķu, bez izteiktām emocijām, līdz ar to arī mēs esam sākuši to uztvert vienaldzīgi. Mēs dzirdam par tik daudziem šausminošiem notikumiem, ka vairs nespējam reaģēt uz traģēdiju ar līdzjūtību vai dusmām.

Es ticu, ka tas viss ir daļa no sātana plāna pasaulei. Viņš vēlas, lai mūsu sirdis kļūtu cietas, lai nespējam vairs pareizi reaģēt, kad uzzinām par briesmīgiem notikumiem, kas norisinās mums apkārt. Sātans nevēlas, lai mums rūpētu tie, kuri saskaras ar grūtībām un ciešanām. Tomēr mums, kā kristiešiem, nevajadzētu būt vienaldzīgiem, mums vajadzētu just līdzi un iestāties lūgšanās par tiem, kas cieš. Ikreiz, kad dzirdam par to, kas notiek pasaulē, mums vajadzētu lūgt Dievam, ko Viņš par to saka, un jautāt, kā Viņš vēlas, lai mēs reaģētu. Tad mums ir jāklausās pēc Viņa atbildes un atbilstoši jārīkojas. Tas ir viens no veidiem, kā varam būt pasaulē, bet ne no tās.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Nostājies stipri par dievišķām vērtībām un nepadodies kompromisiem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon