Postawa serca, która uczyni cię wolnym

Joyce Meyer

Postawa serca, która uczyni cię wolnym

I ty i ja mamy pewną postawę serca. Nie mówię tu o fizycznym sercu. Mam na myśli naszą duszę, umysł, emocje i wolę. To stanowi serce twojego wewnętrznego życia.
Wewnętrzne życie w nas, jest ważniejsze niż cokolwiek innego, ponieważ opiera się na naszych myślach i postawach, które wypływają na to, jak żyjemy…

Prawdziwe życie jest tym życiem, które toczy się w tobie, a nie okolicznościami, w których się znajdujesz. Dotyczy to takich rzeczy, jak to, gdzie mieszkasz i jaką pracę wykonujesz lub też to, z kim jesteś w relacji. Źródłem radości i pokoju jest Duch Święty w nas, a nie ludzie i przedmioty, którymi jesteśmy otoczeni. A kiedy twoje serce jest poddane Bogu, czymś cudownym jest, jak spokojny, zadowolony, a nawet szczęśliwy możesz być w centrum niesprzyjających okoliczności i trudnych sytuacji.
W Ewangelii św. Mateusza 5,8 jest napisane, że

„ludzie o czystych sercach będą oglądać Boga”.

A w Przypowieściach Salomona 4,23 znajdujemy instrukcje:

„Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!”

Werset ten wyjaśnia nam wagę pilnowania swojego serca. I musimy to czynić bardzo często, ponieważ każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń, które mogłoby się wedrzeć do naszych serc.

Lakmusowy test czystego serca

Analiza swoich motywacji jest dobrym sposobem na zbadanie stanu swojego serca. Motywacje ukazują dlaczego robimy to, co robimy. To dla Boga ma większe znaczenie niż nasze działania. Gdybyśmy naprawdę byli szczerzy przed sobą, większość z nas musiałaby przyznać, że chcemy zrobić wrażenie na ludziach i dlatego robimy niektóre rzeczy. Lecz poznałam pewien istotny sekret: Kiedy nie chcemy już zadowalać ludzi i żyjemy tak, aby podobać się Bogu oraz robimy to, co Bóg chce, abyśmy czynili, to możemy doświadczyć prawdziwej wolności i stać się takimi osobami, jakimi Bóg nas stworzył. Zaczynamy wtedy naprawdę cieszyć się życiem.
Pomyśl o tym. Jeśli twój codzienny grafik jest bardzo napięty, czy jest tak dlatego, że Bóg przytłoczył cię obowiązkami ponad miarę, czy może dlatego, że starasz się robić wszystko to, co czujesz, że inni od ciebie oczekują. Czy kiedykolwiek powiedziałeś: „No tak, ta i ta osoba oczekuje, że to zrobię, dlatego właśnie to robię. „A może obawiałeś się tego, że ktoś będzie wściekły lub rozczarowany z powodu tego, że nie zrobiłeś tego, o co prosił? W moim przypadku tak było. I czyniło mnie to za każdym razem nieszczęśliwą i urażoną. Czasami też robiłam pewne rzeczy, ponieważ byłam ciekawska i po prostu chciałam wiedzieć, co się dzieje, nawet w kościele. Chciałam też z tego powodu należeć do grupy, która coś robi. Kiedyś nawet nalegałam, aby Dave został starszym w kościele, po to, aby mógł uczestniczyć w spotkaniach, a potem przekazywać mi wszystkie najnowsze wiadomości.

Jak możesz sprawdzić swoje serce?

Kiedy wzrastałam w mojej relacji z Bogiem, zaczął pokazywać mi, co to znaczy być osobą według Jego serca. On jest Bogiem łaski, miłosierdzia, prawdy, współczucia i szczodrości.
Gdy Bóg mówi nam, abyśmy coś zrobili, to jest to dla naszego dobra, a nie dla Jego korzyści. On dał nam to, co najlepsze, gdy ofiarował za nas Jezusa, swojego jedynego Syna. Przez Jego śmierć możemy otrzymać przebaczenie grzechów przez oczyszczenie w Jego świętej krwi. Nie ma znaczenia w jakim stanie znajduje się obecnie twoje serce, jeśli tylko zaufasz Bogu, On może cię uzdrowić i uczynić twoje serce takim, jakie powinno być.
Jeżeli nie masz zwyczaju sprawdzania swojego serca i stania na jego straży, to chciałabym zachęcić cię, abyś spędził kilka godzin w samotności któregoś dnia i przemyślał to, co robisz oraz dlaczego robisz te rzeczy. Jeśli będziesz szczery przed sobą, Bóg pomoże ci zobaczyć prawdę o stanie twojego serca. A ta prawda uczyni cię wolnym!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon