Cztery rady odnośnie rozważania Słowa

Cztery rady odnośnie rozważania Słowa

„Zważaj, synu, na moje słowa, do uwag mych nakłoń swe ucho”. Ks. Przysłów 4: 20 (BT)

Wielu ludzi pyta mnie o to, jak studiować Boże Słowo. Oto 4 przydatne rady:

  1. Przygotuj sobie czas na rozważanie Słowa. Ja zobowiązałam się spędzać czas z Bogiem o poranku, lecz jeśli ta pora nie sprawdza się w twoim przypadku, to znajdź sobie inną… nawet jeśli nie możesz wyznaczyć stałej godziny na każdy dzień. Po prostu zacznij jakkolwiek, a ujrzysz dobry owoc, który czas spędzany z Bogiem wnosi do twojego życia!
  2. Przygotuj się do czytania Biblii. Wybierz miejsce, w którym lubisz przebywać – pomieszczenie w swoim mieszkaniu, w którym możesz być sam.
  3. Przygotuj sobie wszystkie potrzebne materiały. Najważniejsza będzie oczywiście Biblia, ale znajdź też dobry komentarz biblijny, konkordancję i coś do pisania. Dzięki temu nie będziesz musiał co parę minut robić sobie przerw na sprawdzenie czegoś albo zanotowanie.
  4. Przygotuj swoje serce. Porozmawiaj z Bogiem o rzeczach, które być może musisz wyznać, i przystąp do studiowania z pokojem w sercu, bez niczego, co mogłoby uniemożliwiać ci przyjmowanie objawień podczas rozważania Pisma.

Poświęcaj czas na rozważanie Słowa, ponieważ znajduje się w Nim moc, która może odmienić twoje życie, i pozwoli ci stać się takim człowiekiem, jakim Bóg chce, abyś się stał.

Modlitwa

Panie, z całego serca zamierzam przeznaczać czas na rozważanie Twojego Słowa. Naucz mnie, jak mogę zrozumieć Twoją prawdę, przyjąć ją i przyporządkować się jej w moim codziennym życiu. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon