Oprzyj się diabłu i raduj się w Panu

Oprzyj się diabłu i raduj się w Panu

„Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! ”. List do Filipian 4: 4 (BT)

Depresja jest opisywana jako: „pustka; obniżony nastrój; poczucie przygnębienia; zniechęcenie”. Prawdziwą przyczyną depresji nie jest nasze położenie, lecz nasze nastawienie wobec sytuacji, w której się znajdujemy. Właśnie dlatego diabeł chce wzbudzić w tobie poczucie bezwartościowości i odrzucenia.

Jeśli jednak nie pozwolisz, by działanie diabła wywarło na ciebie wpływ, to nie będzie mógł cię gnębić. A jeśli nie będzie mógł cię gnębić, to nie będzie również mógł wpędzać cię w smutek czy depresję.

Myślę, że jedną z najlepszych metod na pokonanie diabła i odniesienie zwycięstwa nad depresją, jest pozwolenie Duchowi Świętemu, by wyzwolił w tobie radość. Wróg chce, byś dostrzegał tylko to, co złe i by twoje życie przypominało wielką stypę, ale Duch Święty pragnie, byś widział to, co dobre, i świętował!

Paweł w Liście do Filipian 4: 4 nakazuje „zawsze radować się w Panu”. Kiedy skupiamy się na Bogu i radujemy w Nim, to nie zostawiamy w swoim życiu miejsca na depresję. Zatem, kiedy następnym razem wróg będzie próbował cię czymś zasmucić, postanów, że będziesz radować się w Panu!

Modlitwa

Boże, jesteś cudowny i niesamowity, dlatego mogę zawsze się w Tobie radować. Depresja nie ma do mnie przystępu, ponieważ wypełniasz moje wnętrze! Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon