Znajdź moc, która pozwoli ci odeprzeć pokusy

Znajdź moc, która pozwoli ci odeprzeć pokusy

„Rzekł znowu do swoich uczniów: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą”. Ew. Łukasza 17: 1 (BT)

Pokusy, a może raczej uleganie pokusom było poważnym problemem od zarania czasów. Groźba pokus wciąż pozostaje bardzo realna. Chcąc nie chcąc, wszyscy musimy się z nią mierzyć. W Ew. Łukasza 17 :1 Jezus mówi: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia”.

Dlaczego jednak mamy opierać się pokusom? Ponieważ dzięki temu wzmacniamy naszą wiarę, duchowe mięśnie. Jeśli nie oprzemy się kuszeniom, nigdy nie poznamy swojej duchowej mocy. Aby ją rozwijać, musimy przejść przez wszelkiego rodzaju testy w postaci pokus, zarówno tych dużych, jak i małych.

W Ew. Łukasza 4 czytamy, że szatan kusił Jezusa, licząc, że znajdzie w Nim jakiś obszar słabości, w który będzie mógł się wedrzeć. Lecz Jezus wytrwał i pokonał przeciwnika. Zachęcam cię, abyś zrobił to samo, co czynił Jezus, kiedy był kuszony. Odniósł się bezpośrednio do Bożego Słowa. Uważam, że Bóg z góry wiedział, że Jezus zda ten test; wierzę również, że Pan pokłada w nas zaufanie, wiedząc, że jeśli pójdziemy za przykładem Jezusa, to również zwyciężymy pokusy i przejdziemy zwycięsko przez niejedną próbę.

Modlitwa

Boże, dziękuję Ci za to, że pomagasz mi zrozumieć, jak mogę zbudować w sobie siłę, której potrzebuję, aby przeciwstawiać się pokusom wroga. Kiedy się zbliżą, odniosę się bezpośrednio do Twojego Słowa i przy pomocy Twoje prawdy pokonam je. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon