Twoje życie nie zmieni się, dopóki nie zmienisz swojego sposobu myślenia

Twoje życie nie zmieni się, dopóki nie zmienisz swojego sposobu myślenia

„W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to miejcie na myśli!”. List do Filipian 4: 8 (BT)

Przez wiele lat byłam nieszczęśliwa, ponieważ od pierwszej minuty po obudzeniu się moja głowa była pewna negatywnych, smutnych, przygnębiających myśli. Obecnie mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jestem całkowicie zadowolona, odkąd Duch Święty pomógł mi posługiwać się umysłem Chrystusa, który jest we mnie.

Być może twój umysł przez całe lata wypełniały niewłaściwe myśli, ale wiedz, że dziś możesz to zmienić.

Gdy walczysz z negatywnym myśleniem, ważne jest, abyś zmierzył się z faktem, że twoje życie nie ulegnie zmianie, jeśli uprzednio nie zmienisz swojego sposobu myślenia. Odnowione, Boże myślenie jest konieczne do zmiany.

Biblia przedstawia wiele szczegółowych instrukcji myśli, którymi powinniśmy wypełniać nasze głowy. Sam List do Filipian 4: 8 mówi, aby myśleć o tym, co nas buduje, nie zaś o tym, co burzy i gnębi.

Chciałabym rzucić ci wyzwanie. Chcę, żebyś od razu po przebudzeniu się odrzucał wszelkie negatywne myśli i czerpał wzór pozytywnej postawy z powyższego fragmentu Biblii, i skupiał na nim swoją uwagę każdego dnia. Pozwól, by Boże Słowo w tobie wzrastało i odmieniało twój umysł. Skup się na dobrych rzeczach i ciesz się Bożymi zmianami.

Modlitwa

Boże, jestem gotowy do zmiany i życia w umyśle Chrystusa. Pomóż mi skupiać swoje myśli tyko na tym, co prawdziwe, poczciwe, sprawiedliwe, czyste, chwalebne, cnotliwe i godne pochwały – na wszystkim, co pochodzi od Ciebie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon