Jak oglądać spełnienie marzeń danych od Boga

Jak oglądać spełnienie marzeń danych od Boga

„Do mrówki się udaj, leniwcze, patrz na jej drogi – bądź mądry: nie znajdziesz u niej zwierzchnika ni stróża żadnego, ni pana, a w lecie gromadzi swą żywność i zbiera swój pokarm we żniwa”. Ks. Przysłów 6: 6 – 8 (BT)

Bóg dał Swoim dzieciom wielkie marzenia, do których mogą dążyć w swoim życiu. Aby spełnić te marzenia, musimy poświęcać czas na Boży trening i współpracę z Bogiem w zakresie rozwoju osobistego. Proces ten wymaga czasu, determinacji i ciężkiej pracy.

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do wygód. Używamy zmywarek, które myją za nas naczynia, i pralek, które suszą za nas ubrania i prasują je. Po prostu naciskamy przycisk, a maszyna robi za nas całą resztę. Lecz w Bożym królestwie nie istnieje taki automatyzm. Nie możesz po prostu wypełnić Jego planów i celów bez rozwinięcia koniecznych umiejętności.

W Ks. Przysłów czytamy o mrówce. Mrówki biorą na siebie więcej, niż wynika to z ich małego rozmiaru, i czynią to z determinacją. Możemy się od nich wiele nauczyć. Musimy posiąść równie wielką motywację i zdolność do samodyscylpinowania się jak i one.

Rozwiajając w sobie ten rodzaj wewnętrznej motywacji i dyscypliny do życia w Chrystusie, staniesz się taki, jaki masz być dla Boga, a także przy okazji zaczniesz prowadzić do tego celu innych ludzi. Zatem nie ustawaj w wysiłkach, wzrastaj w determinacji i obserwuj, jak twoje marzenia się spełniają!

Modlitwa

Panie, chcę być takim, jakim Ty chcesz, abym był; chcę spełnić marzenia, które umieściłeś w moim sercu. Pomóż mi skupiać się na Tobie i wspieraj mnie w poświęcaniu Tobie czasu, w determinacji i wysiłkach koniecznych do wzrastania w Chrystusie i życia według planów, które masz dla mnie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon