Słuchaj tego, co mówi Bóg i czyń to

Słuchaj tego, co mówi Bóg i czyń to.

„Oby zawsze mieli w sercu tę samą bojaźń przede Mną i wykonywali zawsze wszystkie moje przykazania po wszystkie dni, aby się dobrze powodziło im i synom ich na wieki”. Ks. Powtórzonego Prawa 5: 29 (BT)

Wiesz, Bóg nie przemawia tylko do serc duchownych i pastorów. On mówi do wszystkich, na wszystkich drogach życia. Wielu ludzi wcale się nie spodziewa, że Bóg do nich przemówi, ale w rzeczywistości On przemawia do każdego z nas. Takżę do ciebie.

Oczywiście, nie możesz Go słyszeć i robić tego, co ci nakazuje, jeśli nie będziesz Go nasłuchiwać. Musisz czytać Biblię i przygotować swoje serce, aby było w gotowości do Jego przyjęcia – do regularnego słuchania Jego głosu. Postępując w ten sposób, będziesz mógł wykonywać Jego polecenia.

Przeczytaj fragment z Ks. Powtórzonego Prawa 5: 29. Czy słyszysz powagę w głosie Boga, kiedy składa to oświadczenie? On chce, byśmy przestrzegali Jego nakazów, dzięki czemu będzie nam się „dobrze powodziło”. Pan troszczy się o nasze dobro i wie, że może zaopiekować się nami tylko wtedy, gdy będziemy chcieli Go słuchać i okazywać Mu posłuszeństwo.

Uczyń z utożsamienia się z Jezusem swój styl życia i bądź wiernym człowiekiem czynu, wykonując Jego polecenia. Słuchaj Jego mądrości i podążaj za nią – już dziś.

Modlitwa

Panie, wierzę, że przemawiasz do mnie i będę naumyślnie wsłuchiwał się w Ciebie i przeżywał to, co masz mi do przekazania, aby mogło „dobrze mi się powodzić”. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon