Natura Bożej miłości

Natura Bożej miłości

„A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni”. List do Efezjan 2: 4 – 5 (BT)

Czasami, kiedy czujemy się zniechęceni, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest przypomnienie sobie, jaka jest natura Bożej miłości (zob. List do Rzymian 5: 8). On nie będzie czekał, aż zasłużymy sobie na Jego miłość. Kocha nas bezwarunkowo. Szczerze mówiąc, wielu z nas tak bardzo przywykło do tego, że w życiu na wszystko trzeba sobie zasłużyć, że fakt, iż Bóg nas kocha bez powodu może być trudny do przyjęcia.

Z powodu Swojej wielkiej, cudownej i głębokiej miłości do nas, Bóg darmo obdarzył nas Swoim życiem. To iście rewolucyjne przesłanie miłości, prawdziwa i radykalna miłość, która stawia się na dalszym planie, ponieważ nie potrafi dawać z siebie mniej.

To właśnie bezwarunkowa miłość Boga zbliża nas do Niego; Jego zdumiewająca łaska wymazuje nasze grzechy, a Jego wielkie poświęcenie sprawiło, że możemy przebywać w Jego obecności. Boża miłość jest nieskończona, nigdy nie ustaje i nigdy cię nie opuści. Ilekroć czujesz się przygnębiony i przytłoczony życiem, pamiętaj o wielkiej miłości, którą Bóg cię darzy.

Modlitwa

Boże, twoja miłość jest dla mnie czymś oszałamiającym. Nawet kiedy  jej nie czuję, to wiem, że jest nieskończona i wieczna. Ofiarowałeś mi całego Siebie, i bez cienia wątpliwości wiem, że mnie kochasz. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon