Ściągnij zawieszkę „Nie przeszkadzać

Ściągnij zawieszkę „Nie przeszkadzać”

„Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, /w razie potrzeby/ wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz”. 2 List do Tymoteusza 4: 2 (BT)

W czasie moich służbowych podróży często zatrzymuję się w hotelach. Kiedy jestem w pokoju hotelowym, zwykle zawieszam na drzwiach plakietkę „Nie przeszkadzać”, aby nikt mnie nie niepokoił. Umieszczanie takiej zawieszki na drzwiach pokoju w hotelu jest dopuszczalne, lecz wywieszanie takiego znaku we własnym życiu – nie jest.

Czy zauważyłeś kiedyś, że Bóg nie zawsze działa zgodnie z naszym harmonogramem lub w sposób, który nam odpowiada? Paweł pisał do Tymoteusza, że jako sługa Boży i głosiciel Ewangelii musi wypełniać swoje obowiązki bez względu na to, czy mu odpowiadają, czy nie.

Wątpię, by Tymoteusz był uzależniony od udogodnień tak, jak my, ludzie XXI wieku. Jednak skoro musiał usłyszeć takie słowa, to jestem niemal pewna, że słyszał je często.

Łatwo jest wywiesić znak „Nie przeszkadzać” na własnych sercach, ze strachu przed otrzymaniem niepożądanego wezwania od Boga, lecz kiedy tak robimy, przegapiamy wiele cudownych okazji do działania. Musimy pamiętać, że jeśli Bóg nas o coś prosi, zawsze jest to warte wszelkich niedogodności i trudności, które będą na nas czekać. Lecz jeśli będziemy Mu posłuszni, On wskaże nam drogę do wykonania Jego woli.

Modlitwa

Boże, postanowiłem dzisiaj ściągnąć zawieszkę „Nie przeszkadzać” z mojego serca. Nawet jeśli będzie to skutkowało niewygodami, chcę być Ci posłusznym i robić wszystko, o co mnie poprosisz. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon