Naucz się wybaczać jak Jezus

Naucz się wybaczać jak Jezus

„Lecz Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Potem rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając losy”. Ew. Łukasza 23: 34 (BT)

Słyszałam kiedyś o nastolatku, który w stanie upojenia alkoholowego spowodował wypadek, w którym zginęła kobieta z dzieckiem. Mąż ofiary wiedział, że Bóg chce, by przebaczył młodemu sprawcy przestępstwa, i dzięki usilnej modlitwie pozwolił, by spłynęła na niego Boża miłość.

Człowiek ten potrafił przebaczać tak, jak Jezus. Zrozumiał, że ten młodzieniec również cierpi i potrzebuje uleczenia.

Kiedy ludzie nas krzywdzą, powinniśmy nauczyć się dostrzegać to, co uczynili samym sobie, a nie widzieć tylko to, co zrobili nam. Zwykle, kiedy ktoś krzywdzi w  inną osobę, prawdopodobnie rani również siebie w co najmniej takim samym stopniu, i w rezultacie również cierpi. Właśnie z tego powodu Jezus, poddany katuszom ukrzyżowania, powiedział do swoich oprawców: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

Pozwól, aby dziś zainspirowało cię to niezwykłe świadectwo przebaczenia. Wszyscy musimy starać się wybaczać tak, jak wybaczał Jezus.

Modlitwa

Panie, pomóż mi nie zważać na własne męki i dostrzec ból ludzi, którzy mnie krzywdzą. Pomóż mi kochać ich i wybaczać im tak, jak czynił to Jezus. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon