Więcej niż zwycięzcy

Więcej niż zwycięzcy

„Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował ”. List do Rzymian 8: 37 (BT)

Bóg daje nam marzenia dotyczące przyszłości, lecz czasami nie widzimy szans na ich realizację – i w tym momencie pojawia się lęk.

Jeśli jesteś zdecydowany nigdy nie porzucić swoich marzeń, będziesz musiał dać sobie szansę – nie może zabraknąć ci odwagi. Musisz także zrozumieć, że odwaga nie oznacza braku lęku. Odwaga przejawia się wtedy, gdy idziesz do przodu pomimo lęku. Kiedy więc stoisz w obliczu sytuacji, które rodzą w tobie strach i obezwładniają cię, nie musisz modlić się o to, by ten strach cię opuścił, lecz raczej proś Boga o śmiałość i odwagę, dzięki której będziesz mógł posuwać się do przodu mimo lęku.

Duch strachu nieustannie będzie próbował cię zatrzymać. Wróg posługuje się lękiem już od stuleci, chcąc powstrzymywać ludzi przed działaniem, i nie zamierza zmienić tej strategii. Lecz możesz przezwyciężyć strach dzięki temu, że jesteś kimś więcej niż zdobywcą w Tym, który nas umiłował.

Zachęcam cię, byś nie uciekał, lecz był odważny, kiedy przyjdzie ci stanąć twarzą w twarz ze strachem. Nie dawaj się, ufaj Bogu i wiedz, że On zawsze jest przy tobie.

Modlitwa

Boże, choć mogę czuć się obezwładniony lękiem, wierzę w Twoje Słowo, które mówi, że jestem więcej niż zdobywcą. Mogę spełnić każde marzenie, które we mnie umieściłeś, ponieważ  mnie kochasz i dajesz mi zwycięstwo. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon