Rozstrzyganie sporów

Rozstrzyganie sporów

„Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie”. List do Galatów 5: 17 (BT)

Aby z powodzeniem spełniać Bożą wolę dla naszego życia, potrzebujemy determinacji, zdecydowania. Jedna z definicji „bycia zdeterminowanym” brzmi: „rozstrzygać spory poprzez autorytatywną decyzję lub oświadczenie”. Ta definicja zawsze podnosi mnie na duchu, ponieważ często składam różne „oświadczenia”, celem zbudowania własnej stanowczości w różnych obszarach życia.

Czasami najlepszym sposobem, aby przezwyciężyć chęć rezygnacji, jest po prostu powiedzenie sobie: „O, nie! Przestań jęczeć i natychmiast się ogarnij!”.

List do Galatów 5: 17 uczy nas, że cele ciała i ducha są rozbieżne. Pamiętaj: definicja słowa „determinacja” ujmuje również zdolność rozwiązywania kłótni. To ważne, ponieważ zajmując się różnymi sprawami, będziesz też musiał rozstrzygać czasem nigdy niekończące się spory między twoim ciałem, a twoim duchem.

Nie zawsze będziesz chętny do podjęcia tego wysiłku i bycia zdecydowanym, ale nie poddawaj się, gdyż w przeciwnym wypadku znajdziesz się poza wolą Boga. Już dziś się zdyscyplinuj i postawnów, że będziesz składać przed sobą dopingujące „oświadczenia”, które pomogą ci zachować postawę stanowczości i rozstrzygać spory między twoim duchem a ciałem, byś mógł podążać za Bożym planem.

Modlitwa

Duchu Święty, chcę rozwiązywać spory między moim duchem i ciałem, a nie zrobię tego bez zdecydowanego działania. Wzmacniaj mnie i umieść w moich ustach właściwe słowa, bym mógł sam się zachęcać i zapewniać, że nigdy nie ustanę w wysiłkach. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon