Zachęcajmy się wzajemnie

Zachęcajmy się wzajemnie

„Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków”. List do Hebrajczyków 10: 24 (BT)

Czasami chodzę na obiad albo na kawę z trójką moich przyjaciół. Często rozmawiamy o rzeczach, które możemy zrobić dla innych i które Bóg umieścił w naszych sercach, o nowych, twórczych sposobach na błogosławienie innym ludziom. Uważam, że takie rozmowy sprawiają radość Bogu.

Pomysł wzajemnego zachęcania się do dobrych uczynków nie jest nowy. W Liście do Hebrajczyków 10: 24 Paweł napisał, że powinniśmy troszczyć się o siebie wzajemnie – zachęcać się do miłości i dobrych uczynków. W istocie, powinniśmy rozważać i myśleć, jak możemy zachęcać innych do dobrych, pełnych miłości uczynków.

Samotne podążanie za Bogiem stwarza oczywiście potężne możliwości, ale muszę powiedzieć, że o wiele przyjemniej jest robić to z przyjaciółmi. Chciałabym wezwać cię do znalezienia ludzi, którzy myślą podobnie jak ty i również chcą iść za Bogiem. Zbierz takich ludzi w grupę i zaproś ich do wspólnej dyskusji, jak w praktyczny sposób możecie wieść chrześcijańskie życie. Wynajdujcie metody, dzięki którym możecie służyć Bogu i wspólnie żyjcie Jego miłością.

Modlitwa

Duchu Święty, złącz mnie z odpowiednimi przyjaciółmi, którzy będą pomagać mi jeszcze bardziej zbliżyć się do Ciebie. Chcę wieść chrześcijańskie życie wspólnie z innymi i zachęcać ich do życia w Bożej miłości. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon