Keď modliť sa za iných je ťažké

Keď modliť sa za iných je ťažké

Dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú [ktorí ťa kritizujú, vyčítajú ti, pohŕdajú a znevažujú ťa]. – LUKÁŠ 6:28

Ako reaguješ, keď ťa niekto emočne zraní? Necháš sa okradnúť o radosť alebo vybuchneš?

Lukáš 6:28 nám hovorí, čo by sme mali robiť, keď nás ľudia zrania – musíme sa za nich modliť a žehnať im.

Nie je prirodzenou reakciou modliť sa za šťastie tých, ktorí ťa preklínajú. Božia múdrosť je však väčšia ako naša, takže, hoci necítiš, že to je „správne“, je správne to urobiť. Som ochotná poslúchnuť a povedať: „Pane, naozaj necítim, že by som mala žehnať ľuďom, ktorí mi ublížili, ale chcem sa modliť a vo viere to aj tak urobiť, pretože Ty mi hovoríš, že mám požehnať ich Tvojou prítomnosťou.“

Modliť sa za nich je jedným z najťažších rozhodnutí, o ktoré ťa Boh žiada, najmä ak veríš, že ten, kto ťa zranil, nie je v práve a nezaslúži si odpustenie.

Ale Boh nás učí, aby sme odpúšťali. Keď sa rozhodneme ísť cestou odpustenia, zažijeme pokoj a radosť, ktoré prichádzajú z poslúchania Božieho Slova. Keď poslúchaš Boha, pomôže ti prejsť bolesťou zo zranenia a viac si budeš užívať život.


Modlitba

Bože, je to ťažké, ale modlím sa za tých, ktoré ma zranili a prosím Ťa, aby si ich požehnal. Pomôž mi zanechať bolesť a odpustiť im.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon